Jdi na obsah Jdi na menu
 


      Jak už napovídá nadpis, nepůjde o žádný intelektuální příspěvek. Bohužel jsem se kromě úklidu, stěhování a jiných podobných činností dostala pouze do obchodů a tak vám napíšu alespoň své dojmy z nakupování u našich německých sousedů. Jelikož jsme potřebovali nakoupit obklady, dlaždičky, nábytek a všelijaké doplňky do domácnosti, za tímto účelem jsme poměrně často vyjížděli za hranice. A musím říct, že se to opravdu vyplatilo.

      Tak za prvé : po dálnici z Ústí jste za půl hodiny v nakupovacím centru. Výjezdy z dálnice jsou časté, takže se můžete rozhodnout, do které vesnice či městečka zajedete. Na cestě vás nezdržují hranice a celní kontrola, jak tomu bylo v minulosti a k vycestování vám stačí občanka. 

       Za druhé  : mnohem širší nabídka, od levných věcí až po ty nejdražší. Týká se to úplně všeho - od oblečení až po stavební materiál, nábytek nebo auta.

      Za třetí : daleko příznivější ceny a to nejen vzhledem k propadu Eura. Cokoli propočítáte na koruny, vše vyjde výhodněji než u nás. A pokud je cena srovnatelná, vždy je zboží v lepší kvalitě.

      Za čtvrté : velice ochotný personál, schopný domluvit se s kýmkoliv, kdo zrovna nehovoří plynnou němčinou a pokud nehovoří německy vůbec, vždy je nablízku někdo, kdo mluví alespoň základně anglicky. 

      Za páté : promakaný systém slev, výhodných akcí a nabídek, slev.karet atd.atd. Pokud udělají slevu, není to jen naoko jako u nás, ale je to fakt výhodný nákup. Takže se vyplatí dát si práci a projít obchod poctivě, vždy na něco narazíte.

      Takže pokud na nákupy, jedině do Německa ! Ušetříte, vyberete si dle svého vkusu a nakupujete v přájemném prostředí. A navíc se můžete výborně občerstvit, všude jsou restaurace, kavárny, pekárny, cukrárny a ceny jsou podobné jako u nás.